Koberce

V kobercích žije velké množství roztočů a jiných mikroorganismů, které se vám společně s prachem usazují na plicích. Samotní roztoči lidem neškodí. Škodí nám jejich mikroskopické výkaly obsahující silné alergeny. Tyto výkaly se mísí s prachem a dostávají se do ovzduší v pokoji. Zároveň jsou zdrojem dusíku pro podporu růstu hub a plísní. Houby například zhoršují astma a vyvolávají další nepříjemné nemoci. Co s tím? Právě pravidelný profesionální úklid, vysávání a čištění koberců speciálními vysavači vás roztočů alespoň částečně zbaví!

Proto je vhodné objednat si profesionální čištění koberců v domácnostech minimálně 1x ročně, v kancelářských prostorách doporučujeme čištění koberců 2x – 3x ročně. Pravidelným čištěním koberců prodloužíte jejich životnost.

Zákazník se často domnívá, že čištění koberců není vhodné objednávat v zimním období. Toto je velmi rozšířený omyl, neboť v drtivé většině případů počasí nemá na znečištění koberců vliv, ať už se jedná o koberce v kancelářích nebo v domácnosti.

Většina firem má v dnešní době v prostorách vstupu do objektu hned několik čistících zón, které venkovní nečistoty zadržují.

V případě koberců v domácnosti zase není v našich krajích zvykem chodit po bytě ve venkovní obuvi.

Pro udržení kvalitní a nepoškozené struktury kobercových vláken je proto nutné věnovat čištění koberců pravidelnou pozornost. Ekologicky odbouratelné přípravky rodinné firmy DBúklid navíc vždy obsahují desinfekci a jsou příjemně parfémované.
Naše úklidová firma Vám nabízí několik způsobů čištění koberců podle toho, o jaký druh koberce se jedná a jakému znečištění je vystaven :

  • koberce v kancelářích (kotoučový stroj s kartáčem + extraktor)
  • koberce, sedačky v domácnostech ( extraktor )

 

Čištění extraktorem :
Tento způsob strojního tepování je nejosvědčenější způsob čištění mokrou cestou. Spočívá v tlakovém vstřikování čistícího prostředku do tkaniny a jeho následném odsávání do sběrné nádoby. V průběhu tohoto procesu dochází k proprání i regeneraci vláken tkaniny. Koberec i čalouněný nábytek zůstává vlhký několik hodin. Doba je závislá na materiálu a klimatických podmínkách v místnosti. V této době je vhodné chodit po koberci co nejméně. Extrakční metoda je vhodná k efektivnímu čištění většiny materiálů koberců i čalounění.

Čištění kotoučovým strojem + extraktorem :
Při čištění koberce kotoučovým strojem dochází k šamponování vlasu současně ze všech stran a napřímení sešlapaných vláken. Rotující kartáče zvednou vlas koberce a pěna proniká až do hloubky textilie. Pěna absorbuje nečistoty, které jsou následně odsány výkonným extrakčním strojem.

koberce koberce Tipy na čištění koberců kontakty Design by Schamann.net